//macaronyayinlari.com/wp-content/uploads/2018/05/turhan-guldas-kim.jpg

1960 yılında dünyaya gelen Turhan Güldaş’ın yolculuğu, doğduğu topraklarda, Mardin’de başladı. İlk ve orta eğitimini Mardin’de tamamlayan Güldaş, ilk olarak Erzurum Atatürk Üniversitesi Arap-Fars Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nü kazandı. Bu fakültede bir senelik eğitimin ardından Ankara İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mali Bilimler ve Muhasebe Yüksekokulu’na girdi. Burada da bir sene eğitim alan Güldaş, daha sonra hayalini gerçekleştirerek Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandı ve 1983 yılında mezun oldu. Genç yaşlarından itibaren kendini geliştirip, beynini daha iyi kullanmaya yönelik yöntemler araştırırken, 1976 yılında ilk kez Ankara’da kendi gibi düşünen insanların yazdığı kitaplarla tanıştı. Kişisel gelişimi hayatının merkezine aldı. Öğrenmenin ve kendini daha fazla geliştirebilmenin tutkunu olarak dünya kültürlerinin peşine düşme fırsatını genç yaşlarında yakaladı. 11 yıl boyunca Fransa’nın Paris şehrinde, hem çalıştı hem de kron köprü ve implant eğitimleri aldı. Sorbonne’da Fransızca öğrendi. 1985 yılında bilgisayar programcılığıyla tanışan Turhan Güldaş, hastalar için bilgi takip ve tedavi programlarını içeren Türkiye’deki ilk “hasta takip programı”nı geliştirdi. İstanbul’da implant ve estetik diş hekimliği üzerine çalışmalarını sürdüren Güldaş’ın, Fransa, Rusya, Belarus’da sağlık, turizm ve hizmet sektörlerinde de işletmeleri ve ortaklıkları bulunmaktadır. Çoğunlukla yurt dışında yaşamakta ve Rusça, Fransızca, İngilizce, Arapça bilmektedir.

FRANSIZ EKOLÜNDEN “COUE METODU”NU HAYATINA UYARLADI

Dünya, 80’li yıllarda kişisel gelişimin önemini yeni yeni kavrarken Turhan Güldaş da, yaratıcı imgeleme, meditasyon ve düşünce gücü gibi konulara ilgi duydu. Fransa’da yaşadığı sürede kendini geliştirmek adına, insan beyninden nasıl daha iyi verim alınabileceği üzerine yoğunlaştı. Dünya çapındaki uzmanlarla çalışma fırsatı buldu, kitaplar okudu, inceledi.

 

Kişisel gelişim ve psikoterapi metodunu ilk kez ortaya atan ve ototelkin alanında Fransa’da bir ekol başlatan Émile Coué’nun (1857-1926) fikirlerinden çok etkilendi. Émile Coué, her sabah ve akşam rutin bir şekilde belli cümlelerin tekrarlanmasıyla bilinçaltına etki edip, insanların iyileşmesini ve hayatını değiştirebilmesini sağlayacak, oto-telkine dayalı psikoterapi ve kişisel gelişim metodunu geliştirmiştir. “Ben, her geçen gün, her yönden daha ve daha da iyi oluyorum…” telkininin yaratıcısı Coué, yazdığı kitaplarla birçok fiziksel ve ruhsal hastalığın da iyileşmesine yardımcı olmuştur.

AMACI; BİLGİSİNİ İNSANLARLA PAYLAŞARAK YAŞAMLARINDA, SİHİRLER YARATMAK.

Turhan Güldaş, Rusya ve Ukrayna’da da Fransa’dakine benzer eğitimler almaya devam ederek farklı deneyimler yaşadı. Dünyayı gezerken insan ilişkilerini inceleme fırsatı yakaladı, öğrendiklerini sentezledi ve uygulanabilirliğini deneyimledi. Hem kendi hayatında hem de başkalarının hayatında “yaşam sihirleri” yarattı. Kişisel gelişimi sonsuz bir okyanus olarak tanımlayan Turhan Güldaş’ın amacı; öğrendiklerini, başarılı sonuç alınmış olan yöntemleri, insanlara anlatmak ve paylaşmak oldu. Gençliğinde kariyeri ve özel yaşamı ile ilgili hedeflediği gelecek planlarının birçoğunu gerçekleştirmiş olmanın coşkusuyla, tüm bilgi ve yöntemlerini insanlarla paylaşmaktan mutluluk duymaktadır. Hem kendi hayatı hem de çevresindeki hayatlar üzerinde mucizevi etkiler yaratan Turhan Güldaş, bu özellikleriyle bugün Rusya ve Kazakistan’da Volshebnik (Yaşam Sihirbazı) olarak adlandırılmaktadır. Güldaş; meditasyon, beyin ve düşünce gücü ile farkındalık yaşayan bireylerin geleceğini şekillendirerek, yaşamın sihrine kavuşabileceklerine inanmaktadır. İnsanın her yaşta kendini geliştirebileceğini düşünen Turhan Güldaş, “Herkes her şeyi biliyor; işin sırrı yapmakta. Bilip yapmayanlar başarısız olanlar, fark yaratanlar ise yapanlardır.” demektedir. Halen kendi hayatında uyguladığı yöntemleri ve pek çok kültürden esinlenmelerini, insanlara aktarmak için yolculuğuna devam etmekte ve sosyal medya aracılığıyla (youtube kanalı, instagram, facebook) insanların hayatına dokunmayı sürdürmektedir. Bugüne kadar pek çok TV programına konuk olan Turhan Güldaş’ın birincil amacı, hayatının 40 yılını adadığı kişisel gelişim konularını, insanlarla paylaşmaktır.